Świąteczna Gwiazdka dla Potrzebujących” -

w trakcie roku szkolnego jako Komitet Społeczny zgłosiliśmy zbiórkę w formie publicznej. Akcja trwała od 9 do 11 grudnia i miała na celu zbiórkę artykułów spożywczych, chemicznych i szkolnych. Wolontariusze w sklepach w Lubyczy Królewskiej i Bełżcu prosili robiących zakupy o przyłączenie się do akcji i uzupełnieniu koszyka potrzebnymi produktami. Zebraliśmy 672 kg artykułów spożywczych i 120kg artykułów chemicznych. Wszystkie produkty zostały pogrupowane i przekazane do następujących instytucji: Hospicjum Santa Galla Łabunie, Dom Samotnej Matki Łabunie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Zwierzyńcu. Należy dodać, że  tego typu prezenty świąteczne przekazane zostały osobiście przez wolontariuszy do powyższych placówek.

"Kiermasz szopek i ozdób świątecznych”-

W ramach tego przedsięwzięcia już w październiku, rozpoczęliśmy gromadzenie materiałów do wykonania stroików i szopek: szyszek, kory, krążków drewnianych, mchu. W listopadzie  wolontariusze zaczęli przygotowywać - szopki, choinki, stroiki i ozdóby choinkowe. W grudniu,  w szkole oraz na teranie placu kościelnego został przeprowadzony kiermasz powyższych ozdób. Ze sprzedaży zebrano 4000 zł, z czego 1000 zł przekazaliśmy na leczenie Gabrysi, a 3000 zł na potrzeby placówki opiekuńczo-wychowawczej w Zwierzyńcu.

„Pomoc dla Gabrysi  i Stasia”

W  październiku  listopadzie 2022 roku  nasi wolontariusze wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego zorganizowali kiermasz ciast, sprzedaż losów oraz zbiórkę do puszki na kosztowne leczenie Gabrysi Bryk i Stasia Skiby.  W sumie na konto Gabrysi została przekazana kwota 9803, 60 zł. Natomiast na operację Stasia  przekazaliśmy 3000 zł.

Utworzono dnia 23.02.2023, 21:37

ZAŁĄCZNIKI: