GZ "Młode Wilczki"

GROMADA ZUCHOWA "MŁODE WILCZKI"

ROK SZKOLNY 2019/2020

Nasza gromada zuchowa "Młode Wilczki" - liczy 11 zuchów z klas I - III szkoły podstawowej i spotyka się co tydzień we wtorek na szóstej godzinie lekcyjnej w "Harcówce" lub czytelni biblioteki. Opiekunem gromady jest Pani Ewa Wojciechowska.

W tym roku szkolnym nasza gromada brała udział w kilku ważnych uroczystościach szkolnych i gminnych.

19 grudnia zuchy wzięły udział w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światełka Pokoju Skautom z Ukrainy na przejściu granicznym w Hrebennem. Wcześniej zuchy przekazały światełko instutucjom działającym na terenie gminy - Przedszkolu Samorządowemu, placówce Banku Spółdzielczego, placówce Policji, placówce Straży Granicznej. Światełko dotarło także do Urzędu Miejskiego, a w czasie szkolnych Jasełek zuchy przekazały go także Dyrektorowi naszej szkoły Jerzemu Garbaczowi.

Zdjęcia z przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju - pod tym linkiem

Zuchy zaangażowane były w szkolne i gminne obchody Święta Niepodległości (11.11.2019). Członkowie gromady brali udział w uroczystm przemarszu, Mszy Świętej i uroczystym złożeniu wieńców.

Zdjęcia z Obchodów Święta Niepodległości pod tym linkiem

Drużyna Harcerska "Włóczykije